Tema:

DISPITTAR

in occasiun dal on da commemoraziun da 200 ons daspö Andreas Hofer ? cultura da dispittar illa regiun da cunfin
Nos access sun parablas ed ils temas dals singuls dis

Lös d?allogi dal festival e temas dal di:

Landeck - Dumengia, ils 19 lügl 2009

?SICHTweisen?

Scuol - Lündeschdi, ils 20 lügl 2009

Tü est la cuolpa / il cusunz dal tschêl

Schluderns - Mardi, ils 21 lügl 2009

esser ester / ils set corvs

Prada - Marcurdi, ils 22 lügl 2009

nus protestain / ils musicants da Brema

Tuor/ Val Müstair - Gövgia, ils 23 lügl 2009

zona da crisa / la figlia scorta

Damal - Venderdi, ils 24 lügl 2009

els crajan / quel chi scorcha uors

Mariamunt - Sonda, ils 25 lügl 2009

il muond es ruduont

Program dal di:

07.00

vusch e vuschs

10.00

Spassegiada da cultura

11.30

Festa sül bain da paur
XONG in dmuras d'attempats

20.00
06.00
24.00

Concert

21.00

Musica illas ustarias

Nos lavuratoris:

Lavuratoris:

Lavuratoris per uffants e giuvenils:

Dumengia ils 19 lügl 2009 ? Landeck (Drettüra Sura, A)

"SICHTweise"

8.30

accumpagnamaint musical dal cult divin illa baselgia da cità cun extracello

9.30

Visita musicala illa dmura d?attempats a Landeck

11.30

Festa i?l cumün dal vin ars, Stanz

14.30

Visita musicala illa dmura d'attempats Santa Katharina a Ried

20.00

Avertüra dal festival illa sala da la cità a Landeck
cun Georg Ringsgwandl, assistà da Mnozil Brass

Lündeschdi, ils 20 lügl 2009 - Scuol

els crajan - il scorchader da l'uors

7.00

vusch e vuschs sül Tartscher Pichl (sper Damal)

10.00

Spassegiada da cultura guidada dad Renald Deppe (Vienna), els crajaivan - quel chi scorcha l'uors

11.30

Festa sül bain da paur pro la famiglia a Porta a Scuol

15.00

Festa illa dmura d?attempats chasa Punt Ota a Scuol

20.00

Concert sül Plaz a Scuol cun I Viulan da l?Italia

Il scorchader da l'uors

Mardi, ils 21 lügl 2009 - Schluderns (Vnuost sura)

esser ester

7.00

vusch e vuschs sül Tartscher Pichl (sper Damal)

10.00

Spassegiada da cultura guidada cun Frank Brunke (Allgäu), esser ester / ils set corvs

11.30

Festa illa Butia Trafoier a Schluderns

14.30

Festa illa dmura d'attempads a Ried (A)

15.00

Festa illa dmura d?attempads a Schluderns

20.00

Concert illa chasa da cultura da Schluderns cun Anne Klinge ed l Trio Doppelbock (CH)

21.00

Musica illas ustarias Ustaria "Alte Mühle"

24.00

Concert illa baselgia da la plaiv cun Dèstrani Taràf

Marcurdi, ils 22 lügl 2009 - Prada al Stelvio (Vnuost Sura)

nus protestain

7.00

vusch e vuschs sül Tartscher Pichl (sper Damal)

10.00

Spassegiada da cultura guidada cun Alois Lang (Coridor da protecziun da la natüra), nus protestain / ils musicants da Brema

11.30

Festa sül bain da paur sül Moleshof a Prada

15.00

Festa illa dmura d?attempats a Laas

20.00

Concert illa ?Schmiede Max Gritsch? a Prada culla Capella con Durezza (Vienna) ? Chanzuns da protest dal 4 secul

21.00

Musicants conquistan La cità da Gluorn

Gövgia, ils 23 lügl 2009 - Val Müstair

Zona da crisa

7.00

vusch e vuschs sül Tartscher Pichl (sper Damal)

10.00

Spassegiada da cultura guidada cun Mercedes Blaas, Damal/ Puntina, zona da crisa ? la figlia scorta

11.30

Festa al cunfin

15.30

Festa pro?ls attempats a l?ospidal a Sta. Maria

20.00

Concert cul cor da duonnas Tutarchela da la Georgia es il Canto di Premana da Lecco

21.00

"Im siebten Himmel" a Maseben in Langtaufers

Venderdi, ils 24 lügl 2009 - Damal (Vnuost Sura)

Tü est la cuolpa

6.00

Morgenstimmung in Alsack bei Mals cun Elina Duni

7.00

vusch e vuschs sül Tartscher Pichl (sper Damal)

9.30

Festa illa dmura d?attempats a Damal

11.30

Festa sül bain Englhof a Schleis

10.00

Spassegiada da cultura guidada cun Marianne Gronemeyer, tü est la cuolpa ? il cusunz in tschêl

16.00

Preschantaziun finala da tuot ils lavuratoris dal XONG sülla plazza cumünala da Damal

20.00

Spectacul illa caserna ? Wackernell? a damal culla sense of akasha, Bruneck

21.00

Musica illas ustarias in Ustaria "Weißkugel" e Ustaria "Gemse"

Sonda, ils 25 lügl 2009 - Clostra Mariamunt

La terra es ruduonda

7.00

Staziuns da muntogna

8.00

Culazchun sülla "Plantapatschhütte"

12.00

Giantar sülla chamonna da Sesvenna

16.00

Marenda sülla "Schliniger Alm"

20.00

Concert final illa cuort da la clostra Mariamunt culla Kiran Ahluwalia Formation da l?India

21.00

XONG-Finale a Burgeis

XONG 2009

Program 2009 Program 2009 Program 2009 xongkompakt.pdf
loading
Titel
Text